Розширюємо знання учнів, пізнаємо нове….
Ще з самого початку нашої подорожі нам дуже пощастило: дорогою ми зустріли Святого Миколая, який усіх дітей пригостив солодощами.
Кращі спортсмени 4-х класів Рівненського ліцею «Колегіум» завітали в «Рівненський регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», який у 2023 році святкував своє 30-ти річчя з дня заснування.
А тепер з історії…. Формування спортивного руху серед осіб з інвалідністю в Україні бере початок з 1989 року. Саме в цей час – у 1989 році започатковувалися фізкультурно-спортивні та оздоровчі клуби інвалідів. Точкою опори, яка змінила свідомість людей з інвалідністю та ставлення всього суспільства до них, став безмежний оптимізм Валерія Михайловича Сушкевича та його однодумців, які створили першу Дніпропетровську асоціацію фізкультури та спорту інвалідів «Оптиміст». Валерій Сушкевич знав всі проблеми осіб з інвалідністю зсередини, вважаючи інвалідність проблемою суспільства, а не самої людини з інвалідністю. В грудні 1996 року він був обраний президентом Національного комітету спорту інвалідів.
Стрімкий злет масового спорту інвалідів відбувся, коли в Україні була започаткована унікальна і поки що єдина в світі державна система фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт».
1 липня 1993 року був створений Рівненський обласний центр інвалідного спорту «Інваспорт» та наданий окремий кабінет для роботи центру. Керівником закладу було призначено, на той час головного спеціаліста управління фізичної культури і спорту Рівненської облдержадміністрації Кучера Віктора Олександровича.
Дебютувала збірна команда незалежної України на міжнародній арені у 1993 році на 17-х Всесвітніх іграх глухих, які відбулися у м. Софія (Болгарія), де виборола 8 нагород (2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові). Серед них була і представниця Рівненщини, бронзова призерка з волейболу Проскурякова (Бойчук) Наталія.
Першим чемпіоном України від Рівненщини у 1994 році став Міхальов Геннадій (пауерліфтинг серед спортсменів з ураженнями ОРА).
У 2001 вперше в історії Рівненщини на Всесвітніх Іграх серед спортсменів з наслідками ДЦП, що відбулися у Великобританії, рівненський спортсмен Ігор Косенко в складі національної збірної команди України з футболу виборов золоту нагороду.
У Рівненському регіональному центрі «Інваспорт» займаються люди з обмеженими фізичними можливостями. Це особи з ураженнями опорно-рухового апарату та наслідками ДЦП, вадами слуху та мови, вадами зору, вадами розумового та фізичного розвитку.
Регіональний центр «Інваспорт» щорічно проводить понад 40 різних спортивно-масових заходів обласного рівня серед спортсменів з інвалідністю різних нозологій, в тому числі обласні змагання «Повір у себе» та Спортивні ігри Рівненщини серед осіб з інвалідністю.
Уже десять років поспіль Рівненщина втримує лідерство серед третьої групи областей України за результатами роботи зі спортивної майстерності серед спортсменів із обмеженими фізичними можливостями.
Сьогоднішню зустріч і відкрите тренування з пауерліфтингу для школярів колегіуму провели начальник Рівненського регіонального центру «Інваспорт», Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Заслужений тренер України з пауерліфтингу Андрій Демчук та Заслужений тренер України з пауерліфтингу Вадим Полюхович.
Учні побачили, як тренуються чемпіони та рекордсмени України, призери та переможці Європи та світу з пауерліфтингу серед жінок та чоловіків, все це про рівненських спортсменів: Ольгу Свирибчук, Світлану Коробкову, Дар’ю Кобилинську, Альону Нікодімову, Галину Вабіщевич, Василя Рожка.
Кожен бажаючий зі школярів мав можливість спробувати вправи з пауерліфтингу: присідання з грифом від штанги та жим лежачи.
Жвавий інтерес у дітей викликала гра БОЧЧА, з правилами якої ознайомила тренер центру «Інваспорт» Олена Гончарук. А двостороння гра між школярами настільки сподобалась, що вони не хотіли йти із залу.
Екскурсію і знайомство з історією та досягненнями рівненських спортсменів, тренерів, цікавими фактами зі змагань, для школярів провів заступник начальника регіонального центру «Інваспорт» Володимир Мурін.